سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با دستورکار بررسی اصلاحیه بودجه سال ۹۷ در خصوص تامین هزینه های اجرایی تخصیص قیر را تشریح کرد.

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز کمیسیون بند 1 طرح اصلاح قانون بودجه سال 97 کشور در دستورکار قرار گرفت که به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون ارجاع شده بود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قبلا مصوب شده بود که قیر یارانه ای و مجانی به 4 دستگاه اعم از وزارت کشور، بنیاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی و سازمان توسعه و نوسازی مدارس اختصاص یابد، افزود: در این بخش هزینه های اجرایی آن مشخص نبوده و بلاتکلیف بود که مقرر شد هزینه های اجرایی آن اعم از آسفالت کردن، روکش آسفالت و بخش هایی که نیازمند استفاده از قیر است از طریق فروش قیر و سازمان برنامه و بودجه تامین شود که کمیسیون انرژی با این اصلاحیه موافقت کرد.

سهمیه قیر هریک از استان ها در اختیار ادارات کل استانی قرار می گیرد

وی ادامه داد: تهاتر سایر هزینه های اجرای آسفالت، قیراندود (ایزولاسیون)، عایق کاری و مابه التفاوت تأمین مالی توسط کارفرما برای این امر با تأیید مسئول دستگاه های اجرائی استانی ذی ربط، با تحویل قیر رایگان به میزان معادل ارزش ریالی آنها در سقف بودجه مصوب پس از اعلام به خزانه بلامانع است.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خزانه مکلف است از طریق حساب های استانی ذیربط خود، معادل ارزش ریالی قیر مازاد تحویلی مربوط به هر یک از پروژه ها و دستگاه ها را لحاظ کند، اظهار داشت: قیر مورد نظر موضوع این بند 100 درصد  تخصیص یافته تلقی می شود و سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت نفت موظف به رعایت دقیق قانون و ارائه گزارش عملکرد به مجلس شورای اسلامی هستند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دستگاه های اجرائی موضوع این بند موظف هستند سهمیه قیر هریک از استان ها را تعیین و مستقیما در اختیار ادارات کل استانی خود قرار دهند تا با توجه به پیشرفت فیزیکی طرح های در دست اجراء و فصل کاری آن استان در پروژه های خود صرف کنند./