جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان علی آباد کتول با حضور دکتر قره خانی نماینده مردم شریف شهرستان علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان، حسن هدایتی کتولی فرماندار شهرستان، مدیران استانی و شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، حسن هدایتی کتولی فرماندار شهرستان علی آباد کتول گفت: آنچه که برای شهرستان اهمیت دارد، داشتن یک برنامه مدون و دقیق است که بایستی پیگیری آن توسط مدیران دستگاه های اجرایی و تحقق بخشیدن آن در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان باشد.

هدایتی کتولی اظهارداشت: برنامه محور بودن دستگاه های اجرایی شهرستان، مهمترین مسئله در اجرایی شدن طرح ها و پروژه ها است که برای آن تنظیم شده است.

در ادامه غراوی معاون عمرانی استانداری اولویت تخصیص بودجه را به پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ٧٠ درصد عنوان کرد و بیان داشت: بعضی از پروژه ها هر سال بودجه می گیرند ولی در عمل پیشرفت فیزیکی چشم گیری ندارند باید در این باره توضیح شفاف دهند.

وی افزود با توجه به کاهش بودجه در کل استان باید حساسیت خرج کرد بودجه توسط دستگاه های اجرایی بالا باشد و نظارت هم داشته باشند که پیمانکار بودجه مربوطه را بر اساس طرح مطالعاتی اولیه هزینه کند.

در ادامه لیست پروژه های عمرانی شهرستان در سال ٩٧ با تغییرات اندک، توسط غراوی و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان قرائت گردید.

دکتر قره خانی نماینده مردم شریف شهرستان علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: پروژه هایی که نیمه تمام و دارای اولویت هستند و و با تخصیص اعتبار برای اتمام اینگونه پروژه های نیمه کاره می توان مشکل مردم حل نمود را دستگاههای اجرایی معرفی نمایند تا بتوان مشکلات مردم را حل نمود.

شایان ذکر است، در این جلسه اولویتهای توسعه شهرستان و پروژه های عمرانی با اهمیت بالا برای سال ١٣٩٧ شهرستان بویژه در بخش های روستایی از جمله حوزه آب، راهها، حفاظت عرصه ها و منابع طبیعی و توسعه بخش کشاورزی مطرح و مورد تایید کمیته برنامه ریزی شهرستان قرار گرفت.