علیزاده مدیر بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)علی آبادکتول خبرداد: جذب ۱۱ متخصص به بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)با پیگیری های دکتر قره خانی نماینده شهرستان/ علی آبادکتول به زودی مرکز شیمی درمانی و جراحی سرطانی استان گلستان می شود.

گفتگویی با سعید علیزاده مدیر بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) شهرستان علی آبادکتول داشتیم، مدیری که در خرداد سال ۹۶ عهده دار این سمت شد و در این مدت کارهای اساسی و زیربنایی بسیاری در ارتقا سطح علمی بیمارستان، نظم دهی و انضباط سیستم اداری، درمانی و محیطی انجام داد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: سعید علیزاده مدیر بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) شهرستان علی آبادکتول در گفتگو با خبرنگار کمالان نیوز گفت: در اوایل حضورم در این بیمارستان فضای محیطی بیمارستان در خور و شأن مراجعه کنندگان نبود و با برنامه ریزی انجام شده ساماندهی بسیاری در بهینه سازی و زیباسازی محوطه بیمارستان انجام دادیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در فصل گرما این بیمارستان دچار کم آبی و بی آبی می شد و برای برطرف شدن این مشکل از تانکرهای آب شهرداری و اداره آب استفاده مس شد که با پیگیری های انجام شده جلسه ای با آب منطقه ای استان برگزار کردیم که متوجه شدیم این بیمارستان در سال ۶۹ مجوز چاه داشته و این چاه در ضلع شمالی این بیمارستان حفر شده بود و با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیون تومان این چاه را به شبکه آبرسانی بیمارستان متصل کردیم.

علیزاده تاکید کرد: در جابجایی مدیران داخلی، قطعا شایسته سالاری را در وهله اول کار خود قراردادیم و از نگاه قومی و سیاسی به این مقوله به هیچ عنوان نگاه نکردیم.

مدیر بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) شهرستان علی آبادکتول متذکر شد: در بحث ساماندهی محوطه این بیمارستان از نقل مکان کانکس آژانس تلفنی، شرکت تعاونی و پارکینگ می توان اشاره کرد که باعث سهولت مراجعه کنندگان و نظم در این بیمارستان شده است.

وی اظهارداشت: با توجه به حواشی که در بخش انتظامات داشتیم چندنفر به انتظامات افزوده و کلاس های توجیهی نیز برای نگهبانان و انتظامات در دستور کار قرار دادیم.

مدیر بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) شهرستان علی آبادکتول اظهارداشت: در مجموع در کشور کمبود پزشک متخصص وجود دارد، در استان ما نیز از این قاعده مستثنی نیست اما با پیگیری های دکتر قره خانی نماینده شهرستان و با عنایات ویژه دکتر فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان یک تحول اساسی در این شهرستان صورت گرفت و ما ۱۱ متخصص در بخش های بیهوشی، زنان و زیمان، ارتوپدی، گوش، حلق و بینی، پاتولوژی، قلب و عروق، اعصاب و روان، پوست و مو و … جذب کردیم که این متخصصین از اول آذر در این بیمارستان در حال فعالیت هستند.

علیزاده تصریح کرد: متاسفانه از زمان بیمارستان قدیم تا زمانی که به این بیمارستان نقل مکان شده یک نفر هم نیروی خدماتی به مجموعه این بیمارستان اضافه نشد، و ما در کمبود نیرو در بخش خدمات رنج می برد ولی در این زمینه نامه نگاری هایی شده است و امیدواریم این مشکل نیز برطرف شود.

وی یادآور شد: در بحث رشد و توسعه بیمارستان با پیگیری های دکتر قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول و گرفتن دستور آن از وزیربهداشت و عنایات دکتر فاضل، احداث مرکز تروما ۹۰ تختخوابی برای شهرستان انجام شد که به احتمال بسیار، ردیف اعتبار این بیمارستان در بودجه سال۹۷ خواهد آمد و در آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) شهرستان علی آبادکتول افزود: جامعه هدف شهرستان علی آبادکتول در حوزه درمان، جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ نفر را پوشش می دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: طرح تحول سلامت یکی از عملکردهای مثبت دولت یازدهم بود که کمک شایانی به مردم کرد، پرداختی بیماران در این طرح ۵درصد می باشد و ۹۵ درصد آن را بیمه ها متقبل می شود.

علیزاده گفت: متخصصینی که جذب این بیمارستان شده اند نیز در قالب طرح تحول سلامت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش هایی که انجام شد بحث جاده بیمارستان را با پیگیری های هدایتی کتولی فرماندار شهرستان و با همکاری اداره راهداری و شهرداری ها در دستور کار قرار دادیم که این جاده در حال احداث است و در یک یا دو ماه آینده جاده بیمارستان قابل استفاده خواهد بود.

مدیر بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) شهرستان علی آبادکتول عنوان کرد: با پیگیری های دکتر قره خانی و دکتر فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان قائم (عج) علی آبادکتول به زودی مرکز شیمی درمانی و جراحی سرطانی استان گلستان خواهدشد، در این رابطه قراردادی با شرکت بخش خصوصی نیز بسته شده است و به زودی عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

علیزاده یادآور شد: بیمارستان و پزشکان آبروی یک شهر هستند.

وی بیان داشت: با توجه به تعداد پزشکان متخصصینی که جذب شده و دارا بودن یک ساختمان چهارطبقه در بیمارستان با کمبود مسکن روبرو هستیم از خیرین شهرستان تقاضامندیم در جهت تامین مسکن این متخصصین ما را یاری کنند زیرا مکان و زمین این مسکن مهیا در محدوده بیمارستان است.

این مقام مسئول در پایان گفت: با تلاش دکتر قره خانی نماینده مردم شهرستان علی آبادکتول و دستوری که از وزیر بهداشت جهت تجهیز بیمارستان دریافت کردند تجهیزاتی همچون یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال، یک دستگاه لاپاراسکوپی، تجهیزات ارتوپدی(تخت ارتوپدی، آرتروسکوپ و …)، تجهیزات جراحی چشم(دستگاه فیکو، کراتو رفراکتومتر، لنزومتر، میکروسکوپ چشم و…)، یک دستگاه دیالیز، یک دستگاه آندوسکوپی برای بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) این شهرستان جذب شد.

اخبار مرتبط