سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که استفاده از سرمایه خارجی راه را برای توسعه صنعت نفت هموار می‎کند، گفت: جذب سرمایه‌های خارجی برای توسعه صنایع نفت و گاز ضروری است.

به گزارش شانا، اسدالله قره خانی با بیان این‌که نفت و گاز امن‌ترین و پرسودترین صنعت برای جذب سرمایه تلقی می‌شود، گفت: حضور سرمایه گذاران بزرگ خارجی راه توسعه صنعت نفت و گاز کشور را فراهم می‌کند، البته حضور سرمایه‌گذار خارجی به هیچ وجه به معنای کنار گذاشتن اقتدار و عزت داخلی نیست، بلکه استفاده از چنین سرمایه‎هایی می‌تواند توان اقتصادی ایران را افزایش دهد.

وی افزود: در شرایط کنونی که بانک‌ها منابع مالی کافی را برای کمک به توسعه صنعت نفت در اختیار ندارند و اوراق مشارکت ارزی و ریالی نیز مشکلات این صنعت را برطرف نکرده است، به نظر می‌رسد حضور سرمایه گذاران بزرگ خارجی می‌تواند راه را برای توسعه صنعت نفت و گاز کشور فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که صنعت نفت و گاز ایران برای جهانی شدن و توسعه و نوسازی هرچه بیشتر به وجود سرمایه گذاران بزرگ خارجی نیاز دارد، عنوان کرد: حضور شرکت‌ها و سرمایه گذاران بزرگ بین‌المللی در صنعت نفت ایران بدون تردید عاملی برای توسعه و پیشرفت این صنعت است.

قره خانی تصریح کرد: بیشتر کشورها از حضور سرمایه گذار خارجی استقبال می‌کنند، زیرا این امر بدون تردید به افزایش اشتغال در کشور میزبان منجر می‌شود.