به گزارش خبرنگار کمالان نیوز: اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در همایش نه به انتقال آب های سرچشمه های زرین گل به شاهرود در علی آبادکتول با اشاره به گزارشی از عملکرد خود در زمینه جلوگیری از انتقال آب سرچشمه های زرین گل به شاهرود گفت: مایه مباهات است که جوانان ما با درایت، همت بلند و تیز بینی اگر ببینند در منطقه ناملایمات و دست اندازی به حقوق مردم وجود دارد با وحدت و برپایه قانون از حق مردم دفاع می کنند و این جای بسی خوشحالی است.

وی تصریح کرد: خسارت و  زیان اقتصادی ناشی از این انتقال تنها برای چند روستای نسق دار نیست بلکه مربوط به همه مردم منطقه است.

قره خانی تاکید کرد: امروز با فهم مشترک اقوام کتولی، سیستانی، ترکمن، منطقه فندرسک و مسئولین استانی وشهرستانی برای جلوگیری از این اتفاق با هم یک صدا شدند، قطع به یقین پیروز این میدان شمائید.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس متذکر شد: در همان روزهای نخست نمایندگی ام با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور که مجری این طرح بود وارد مذاکره شدم و حجت تمام کردم.

نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ما ادعای تصرف بر چشمه های قطری را نداریم زیرا این منطقه مختص به استان سمنان است، اما این حق را نیز کسی ندارد از سرچشمه های زرین گل که باعث حیات محیط زیست و انسان هاست دست درازی کند.

وی خاطرنشان کرد: در دیداری که با دکتر کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور داشتیم مکررا تاکید کردند که با انتقال آب به استان سمنان مخالفم.

قره خانی افزود: با تلاش هایی که انجام دادیم هم اکنون مصوبه این پروژه از شورای عالی آب کشور خارج شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: اگر همین اتحاد و همت همه مردم شهرستان باشد قطع به یقین موفق خواهیم شد.

نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: ولی نعمت من مردم علی آبادکتول هستند و باید برای حق و حقوق مردم ایستادگی کرد و در این راه واهمه ای ندارم، نطق من در مجلس حمایت از مردم شهرستان است.

وی گفت: یک روز از مجلس و عمر نمایندگی خود را به هیچ عنوان نمی گذرانم مگر در دفاع از حقوق مردم شهرستان علی آبادکتول و مصالح کلان ملی و کشور.

قره خانی در پایان تاکید کرد: صحبتی با دکتر روحانی ریاست جمهور در مورد انتقال آب شرق مازندران که بلا استفاده است را  مطرح کردم که اگر این اتفاق عملی شود باعث احیا ۶۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان گلستان خواهد شد.