سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی درباره چگونگی برندسازی جایگاه های سوخت ارائه داد.

اسدالله قره خانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح برندسازی جایگاه های سوخت توسط وزارت نفت، گفت: نفس موضوع برندسازی پسندیده است و در تمام دنیا به همین شکل کار را انجام می دهند، اما کشور ما مقتضیات خاص خود را دارد و باید بررسی کرد که در برندسازی افرادی که در گذشته در جایگاه های سوخت سرمایه گذاری کرده اند تکلیفشان چه می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارش متقنی درباره برندسازی جایگاه های سوخت به کمیسیون انرژی ارائه نشده است، افزود: باید مشخص شود که آیا جایگاه های سوخت در قالب برند قرار می گیرند یا اینکه شرکت های برند مجوزها را می گیرند تا در استان های مختلف جایگاه ها را تحت نظارت خود قرار دهند.

برندهای مختلف می توانند در عرضه بنزین با کیفیت با یکدیگر رقابت کنند

وی با اشاره به اینکه برندسازی باید امتیازات خاص برای مصرف کننده و دولت داشته باشد، ادامه داد: مهمترین بحث برای مصرف کننده کیفیت بنزینی است که توسط برند ارائه می شود که این تنوع کیفیت بین برندها رقابت ایجاد می کند و برندهای مختلف می توانند در عرضه بنزین با کیفیت با یکدیگر رقابت کنند.

بخش خصوصی در شهر تهران به دلیل گران قیمت بودن زمین برای سرمایه گذاری در ایجاد جایگاه ها اقدام نمی کند.

قره خانی مزیت دوم برندسازی را ایجاد تنوع قیمت دانست و یادآور شد: قیمت بنزین در ابتدای هر سال توسط دولت تعیین می شود، در حالی که قیمت نفت نوسان دارد و با برندسازی بنزین های با کیفیت متفاوت می توانند قیمت های متفاوت داشته باشند.

کم انگیزگی بخش خصوصی برای ایجاد جایگاه سوخت در تهران به دلیل گران بودن زمین

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در شهر تهران به دلیل گران قیمت بودن زمین برای سرمایه گذاری در ایجاد جایگاه ها اقدام نمی کند، افزود: البته شهرهای بزرگ نیز همین وضعیت را دارند، اما قیمت بنزین در دورترین نقطه کشور با تهران به یک میزان است که این عامل نمی تواند برای ایجاد جایگاه های سوخت در تهران به صرفه باشد.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما نمی توانیم در نقاط دوردست حتی اگر هزینه حمل و نقل زیاد باشد قیمت بنزین را افزایش دهیم، اما در تهران باید مزیت هایی برای ایجاد جایگاهای سوخت در نظر گرفته شود تا مردم برای تامین بنزین خود در مضیقه نباشند.

7پالایشگاه  از 9 پالایشگاه  دست بخش خصوصی است

وی با اشاره به اینکه شرکت های بزرگی که پالایشگاه و دانش فنی دارند می توانند جایگاه های سوخت ایجاد کنند، ادامه داد: با برندسازی  شرکت هایی که در بخش بالادستی نفت سهامدار هستند، در عرصه برندسازی حضور می یابند و فرآورده خود را با برند و کیفیت خاص خود ارائه می کنند و در هیمن راستا می توان درباره کیفیت بنزین و میزان بنزن اکتان و سرب و آلایندگی از این شرکت ها سوال کرد.

 این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در حال حاضر یک شرکت ملی نفت به عنوان تولیدکننده وجود دارد و هزاران نفر به عنوان توزیع کننده مطرح هستند، اظهار داشت: دولت باید از حالت تصدی گری در بخش فرآورده های نفتی خارج شود، البته 7 پالایشگاه  از 9 پالایشگاه در دست بخش خصوصی است.

بررسی برندسازی جایگاه های سوخت با مدیر شرکت پخش و پالایش در نشست های آتی کمیسیون انرژی

وی با اشاره به اینکه اقداماتی که وزارت نفت انجام می داد از درب پالایشگاه تا پمپ بنزین بود که اکنون با برندسازی این اختیارات به شرکت های برندساز اعطاء می شود، افزود: این اقدام برندسازی دانسته نمی شود، چرا که 15جایگاه تحت اختیار یک برند قرار می گیرد که بیشتر در قالب تعاونی مطرح هستند، نه برند و هیچ نوع فعل و انفعالاتی جدیدی رخ نمی دهد، چراکه تا پیش از این دولت از این اقدامات منتفع می شد و اکنون اختیار آن به چند شرکت بازنشسته و افراد خاص داده می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:کمیسیون انرژی طی هفته های آتی از مدیرعامل شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی دعوت می کند تا توضیحات لازم را درباره برندسازی به اعضاء ارائه دهد./